Jak dbać o włosy latem / moja koloryzacja i pielęgnacja

Kilka dni temu zaczęło się kalendarzowe lato. Mam nadzieję, że w tym roku przyniesie nam wiele ciepłych i słonecznych dni. Dziś chciałabym podzielić się z wami kilkoma drobnymi wskazówkami jak dbać o włosy latem.

Chyba każda z nas wie, że słońce jest nam niezbędne do życia, ponieważ bierze udział w syntezie witaminy D. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie UV jest również szkodliwe dla naszej skóry i włosów. Dlatego właśnie latem powinniśmy szczególnie zadbać o to, aby nasze włosy były odpowiednio wypielęgnowane i zabezpieczone.


Oto kilka moich rad:

1. Zawsze po umyciu włosów nakładaj na nie odżywkę, a raz w tygodniu maskę (na lato najlepsze będą serie regenerująca lub nawilżająca włosy, ponieważ letnie powietrze jest suche, a woda z morza czy basenu dodatkowo przyczynia się do wysuszania włosów)

2. Nie ważne jaka jest pora roku, pamiętaj, aby nie trzeć włosów ręcznikiem! Odciśnij wodę delikatnie w ręcznik, a zapobiegniesz uszkodzeniom.

3. W drogeriach możemy znaleźć wiele propozycji olejków do włosów (należy zawsze sprawdzić skład), ale świetną opcją są również pojedyncze oleje które możemy dobrać do swojego typu włosów, np. olej Arganowy, olej z orzechów makadamia, olejek ze słodkich migdałów, olej jojoba- są one bezpieczniejszą opcją, ponieważ nie zawierają dodatków chemicznych

4. Pamiętaj o używaniu sprayów do włosów z filtrem UV

5. Możesz pójść również do specjalisty, który dobierze dla Ciebie odpowiednią pielęgnację, zaproponuje regenerację i profesjonalnie zajmie się twoimi włosami. Moimi włosami zajmuje się salon In Harmony w Warszawie, który serdecznie polecam. 
Oto ostatnie efekty:Ostatnio wybrałam koloryzację SUNSHINE, która dodała moim włosom energii.
Autorska koloryzacja Salonu „In HARMONY” jest wykonywana delikatnymi produktami bez amoniaku. Potocznie nazywamy ta technikę - techniką skandynawskiej gwiazdy, która odmieni Twój wizerunek, zachowując naturalny urok piękna Twoich włosów.
Czas trwania: 1,5 – 2h, cena uwarunkowana jest od długości włosów.
Po koloryzacji wykonano mi pielęgnację KERASTASE FUSIO DOSE przeznaczoną dla włosów zniszczonych, osłabionych i rozdwajających się. W salonie dobrano dla mnie uderzeniową kuracją, opartą na 4 różnych koncentratach, która odbudowuje włosy od wewnątrz i daje spektakularny orz natychmiastowy efekt. Włosy są odmienione, wzmocnione, dwukrotnie odporniejsze, pełne siły i witalności. Dodatkowo nabierają blasku, miękkości i łatwiej się rozczesują. 
Uzupełnieniem koncentratów są 4 różne boostery, wzmacniające działanie ampułek, wykorzystując 200% ich mocy.
Czas trwania: 45 minut , cena około 130 zł

A Wy jakie macie sposoby na piękne i zadbane włosy latem?

Share:

7 komentarze

Bardzo dziękuję za każdy komentarz :)
Krytykę biorę na klatę !
Na pytania postaram się odpisać jak najszybciej!
PROSZĘ nie spamować!